1987 yılında Fatih'te doğmuş olan Seda çocukluğunu Rami'nin dededen kalma en güzel manzaralı evinde küçük tiyatro oyunları hazırlayarak geçirmiştir. Sırasıyla Tantavi İlköğretim Okulu'nu ve Galatasaray Lisesi'ni bitirdikten sonra üniversite için Ankara'ya gelmiştir. Şu an ODTÜ klinik psikolojide yüksek lisans yapan Seda, çocuklara fransızca dersleri vermekte, tiyatro oyunlarında oynamakta, yurt içi ve yurt dışı seyahatlere çıkmakta, Xavier'nin fotoğrafları eşliğinde çeşitli seyahat dergilerine yazmakta, Xavier'nin hazırladığı belgesellerin metinlerini yazmakta ve seslendirmektedir.


Fransız bir annenin ve Belçikalı bir babanın ilk çocuğu olan Xavier 1983 yılında doğmuş, çocukluğunu Nijerya ve Gine'nin tropik ormanlarında arasında her türden oyunlar oynayarak geçirmiştir. Hiçbir zaman kendini bir ırka, milliyete dahil hissetmemiş Xavier, Fransa'da grafik tasarımı üzerine sürdürdüğü eğitiminin ardından bir kaç yıl çalışmış ve sıkışık ofislerin ona göre olmadığını fark edip ilk uzun seyahatine çıkmıştır. 2007 yılında Seda ile tanışmış ve o zamandan beri birçok geziye beraber çıkmışlardır. Avrupa, Afrika ve Ortadoğu'da ellinin üzerinde ülkeye seyahat etmiş olan Xavier, şu an serbest fotoğrafçı olarak çalışmakta, sergiler düzenlemekte ve belgeseller hazırlamaktadır.
Bu site, Xavier ve Seda’nın gezileri ve fotoğrafları başta olmak üzere daha birçok şeyi içermektedir, umarız okurken iyi vakit geçirirsiniz!